Agnieszka Kaczorowska Instagram

Jak prawidłowo wykonać depilację nóg?

Gładkie, piękne i zadbane nogi to wizytówka każdej kobiety. Depilacja nóg jest obecnie trendy.Chyba żadna z pań nie wyobraża sobie życia bez jej stosowania, a już na pewno nie pokazywania nóg bez zastosowanej wcześniej depilacji. Usuwanie włosków w nieprawidłowy sposób może jednak wywołać podrażnienie, pieczenie skory czy zaczerwienienie, a przecież można tego łatwo uniknąć.

Depilacja według Agnieszki Kaczorowskiej

O sposobie depilowania nóg i o tym jak ważne jest to dla każdej kobiety mówiła nie raz Agnieszka Kaczorowska. Ta piękna, pewna siebie kobieta doskonale wie jak dbać o jeden ze swoich największych atutów, czyli właśnie o nogi, będące jednym z narzędzi jej pracy. Na pewno warto odwiedzić Agnieszka Kaczorowska Instagram konto, aby wiedzieć nieco więcej o prawidłowo wykonanej depilacji lub blog gwiazdy, na którym porusza ona kwestie kosmetyki i dbania o swoje ciało.

Depilacja bez podrażnień jest możliwa, o ile odpowiednio się do niej przygotujemy. Jeśli do usuwania włosków wybieramy maszynkę to pamiętajmy, że jest ona jednorazowa, dlatego po użyciu trzeba ją wymienić. Namnażające się bakterie i inne zanieczyszczenia w jednorazówkach mogą powodować właśnie podrażnienia skóry i zapalenia mieszków włosowych, co naprawdę nie wygląda zbyt przyjemnie. Zabieg powinien być wykonany przy użyciu specjalnej pianki, która zmiękcza włoski i zapobiega podrażnieniu skóry.

Skuteczne metody depilacji

Jeśli wybieramy najbardziej skuteczną, ale również najbardziej bolesną metodę depilacji woskiem to pamiętajmy, żeby wybierać wosk i plastry dobrej jakości, pochodzące ze sprawdzonego źródła. Aby zmniejszyć podrażnienie (nie uda nam się go całkowicie wyeliminować) należy stosować tuż po zabiegu silnie nawilżające kremy o działaniu łagodzącym podrażnienia i regenerującym drobne ubytki skóry. Podczas samego zabiegu możemy zmniejszyć ból znieczulając depilowane miejsce kostką lodu, która również łagodzi podrażnienia.

Skuteczna jest również depilacja przy pomocy depilatora elektrycznego. Przed zabiegiem warto zastosować na nogi kremy zmiękczające włoski i redukujące podrażniania. Już po wykonaniu depilacji nawilżenie nóg okazuje się niezbędne, inaczej zaczerwienienie jest gwarantowane.

Warto słuchać porad Agnieszki Kaczorowskie. Jako tancerka i aktorka na temacie skutecznej depilacji i redukcji podrażnień skóry nóg zna się jak nikt inny. Bardzo chętnie dzieli się ona swoimi spostrzeżeniami i wypróbowanymi metodami z innymi kobietami. One również pragną mieć piękne, zadbane nogi bez szybko odrastających włosków.

Jak prawidłowo wykonać depilację nóg?
5 (100%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *